آهنگ های بابک جهان بخش
عکس ماشين , دختران ۱۴ ساله , ﻋﻜﺲ ﺗﺎﻳﻠﻨﺪ , دانلود آهنگ واویلا شهرام شب پره , فیلم ماشین ایرانی , عکس زن خیلی بی حجاب , عکس های گل , دانلودآهنگ ایده آل بابک جهانبخش , ژاکت دخترانه , منزل عروس در دبی 
آخرين مطالب
لینک های مفید

|
|

317490-996566.gifعصر ایران – " زوی بارل " تحلیلگر روزنامه ها آرتص اسراییل با نگارش مقاله ای در این روزنامه ، تهدیدات ناشی از سلاح های هسته ای پاکستان را بیش از تهدیداتی دانست که ممکن است از ناحیه برنامه هسته ای ایران متوجه جهان باشد.

به گزارش عصر ایران ، این روزنامه می نویسد : " ترس از فعالیت های هسته ای ایران ،  وجود دو زراد خانه خطرناک هسته ای در مرزهای شرقی این کشور یعنی دو کشور هند و پاکستان ، را در حاشیه قرار داده است در حالی که در این دو کشور صد ها کلاهک هسته ای واقعی وجود دارد ."

این مطلب می افزاید : " این دو کشور علی رغم ایران حتی معاهده منع تکثیر سلاح های هسته ای ( NPT) را امضا نکرده اند ، و در یکی از این دو کشور یعنی پاکستان با توجه به ضعف دولت مرکزی در کنترل تمامی  مناطق کشور ، خطر دست یابی شبه نظامیان طالبان و القاعده بر زراد خانه هسته ای پاکستان بیش از پیش جدی است ".

هاآرتص می افزاید : "  بر اساس تخمین سازمان های اطلاعاتی غربی ، پاکستان بین 50 تا 80 کلاهک هسته ای دارد که کسی دقیقا نمی داند این زرادخانه هسته ای کجا است و چگونه از آن مراقبت می شود .

در ماه جاری " سیمور هرش" تحلیلگر آمریکایی در مجله " نیویورکر"  نوشت  که مقامات آمریکایی و پاکستانی سرگرم مذاکراتی درباره تضمین امنیت زرادخانه هسته ای این کشور از دسترسی گروه طالبان هستند . بر اساس نوشته هرش یکی از پیشنهادهایی که آمریکا به دولت پاکستان داده این است که سیستم کنترل پرتاب این موشک ها به جایی امن در خارج از این کشور منتقل شود ".

 حتی روزنامه واشنگتن پست آمریکا اخیرا گزارشی به چاپ رساند که در آن از احتمال انجام عملیات نظامی آمریکا برای کنترل و از کار انداختن کلاهک های هسته ای پاکستان به عنوان یکی از راهکارهای مقابله با تهدید دسترسی طالبان به زراد خانه هسته ای پاکستان ، سخن به میان آمده بود .

این روزنامه اسراییلی در ادامه به تفاوت های نظام حکومتی ایران و پاکستان اشاره کرده و می نویسد : " علی رغم این که درایران نظام حکومتی دارای یک سلسله مراتب منظم قدرت است و همه سران کشور در چارچوب این سلسله مراتب از راس نظام حرف شنوی دارند ، اما در پاکستان اوضاع به شکل دیگری است . به رغم اینکه آصف علی زرداری رییس جمهور این کشور با " اشرف پرویز کیانی " رییس ستاد ارتش همکاری نزدیکی دارند اما هیچ تضمینی وجود ندارد که دیگر فرماندهان عالی رتبه ارتش پاکستان نیز در جنگ با تروریسم و طالبان در کنار این دو قرار بگیرند و یا اساسا اعتقادی به این جنگ داشته باشند ".

سیاست های آمریکا در پاکستان حتی بر موقعیت ضعیف و شکننده زرداری در بین رقبا و دیگر سران پاکستان ( از جمله فرماندهان ارتش ) هم تاثیر سویی دارد .وقتی آمریکا به صراحت در مذاکرات خود با رهبران پاکستان از لزوم تصضمین امنیت زرادخانه هسته ای این کشور سخن می راند در واقع موقعیت زرداری را بیش از پیش تضعیف می کند ، چرا که ملی گرایان پاکستانی و رقبای سیاسی زرداری از این سخنان آمریکا به عنوان اعمال یک " کاپیتولاسیون " یا حق ویژه برای دولت آمریکا در پاکستان یاد کرده و دولت ضعیف زرداری را مسئول آن می دانند .

دخالت آمریکا در پاکستان نه تنها دولت زرداری را در موضع ضعف قرار می دهد بلکه می تواند در امنیت زرادخانه هسته ای این کشور نیر تاثیر سوء داشته باشد . اخیرا در پاکستان پیشنهادی مطرح شده مبنی بر اینکه ساختاری جدید برای مدیریت و فرماندهی سلاح های هسته ای این کشور ایجاد شود . براساس این پیشنهاد رییس جمهور پاکستان رییس شورایی  خواهد بود که نخست وزیر ، رییس ستاد ارتش و  وزرای دفاع و کشور نیز عضو آن  هستند .

تغییر کلیدی این پیشنهاد این است که " کلید قرمز " ( دکمه ای که در بسیاری از سلاح های هسته ای به عنوان فرمان شلیک موشک از آن استفاده می شود و عموما در بسیاری از کشورهای هسته ای تمامی کلاهک های هسته ای آماده شلیک به صورت سیستمی رایانه ای طراحی شده و کنترل آن به یک لب تاپ کامپیوتری در اختیار عالی ترین فرد سلسله مراتب قدرت در کشور سپرده می شود ) سلاح های هسته ای پاکستان از رییس ستاد ارتش این کشور گرفته شده و به ساختاری پیچیده و چند لایه سپرده شود تا همان گونه که هدف طراحان این پیشنهاد است این ساختار چند لایه تضمین بیشتری برای امنیت سلاح های هسته ای بوده و خطر اقدامی فردی و تصمیمات خودسرانه را کاهش دهد .

این پیشنهاد تا کنون عملی نشده چرا که اصلی ترین رقیب سیاسی زرداری یعنی " نواز شریف " ( نخست وزیر اسبق پاکستان ) با آن مخالف است . نواز شریف به زرداری اعتماد ندارد و می گوید که باید ریاست " شورای فرماندهی سلاح های هسته ای "  به " یوسف رضا گیلانی " نخست وزیر پاکستان ( که بیشترمورد اعتماد نواز شریف است ) سپرده شود.

از سوی دیگر آمریکا هم در این زمینه مایل به همکاری مستقیم با زرداری نیست و بیشتر ترجیح می دهد با " اشرف پرویز کیانی " رییس ستاد ارتش این کشور مرتبط باشد . چرا که از نظر آمریکا ژنرال کیانی در استراتژی جنگ با طالبان می تواند کمک بیشتری به آمریکا کرده و ارتش پاکستان را همچنان در جنگ با طالبان متحد آمریکا نگه دارد . آمریکایی ها همچنین معتقدند که برای تضمینن امنیت سلاح های هسته ای پاکستان باید بیشتر با مسئول " کلید قرمز " که در حال حاضر کیانی است همکاری و گفت وگو کنند .

از سوی دیگر باید توجه داشت که گزینه دیگری نیز برای مهار بحران پاکستان وجود دارد و آن در دستان " پرویز مشرف " رییس جمهور سابق پاکستان است . ژنرال مشرف به خوبی می داند که آمریکا با توجه به اینکه به هدف مبارزه با تروریسم در افغانستان و پاکستان بیشتر از ترتیبات دموکراتیک پاکستان ملتزم است ، از این رو امکان بازگشت مجدد خود به پست ریاست جمهوری را برنامه ریزی می کند .

 از این روست که او اخیرا مانورهای سیاسی خود را برای ترمیم چهره اش در بین افکار عمومی پاکستان افزایش داده و امیدوار است در انتخابات بعدی بتواند بار دیگر در مقام ریاست جمهوری پاکستان قرار بگیرد .

گفتنی است علاوه بر پاکستان و هند که سلاح اتمی دارند و NPT را هم امضا نکرده اند ، خود اسرائیل نیز شرایط مشابهی دارد و برغم فعالیت هسته ای و برخورداری از سلاح اتمی ، حتی با بازرسی های عادی آژانس اتمی نیز از مراکز هسته ای اش موافقت نکرده است!


[ ] [ ] [ vt2012 ]
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.

آرشيو مطالب
لینک های مفید

|
امکانات وب