آهنگ های بابک جهان بخش
عکس ماشين , دختران ۱۴ ساله , ﻋﻜﺲ ﺗﺎﻳﻠﻨﺪ , دانلود آهنگ واویلا شهرام شب پره , فیلم ماشین ایرانی , عکس زن خیلی بی حجاب , عکس های گل , دانلودآهنگ ایده آل بابک جهانبخش , ژاکت دخترانه , منزل عروس در دبی 
آخرين مطالب
لینک های مفید

|
|

ایران: توليدكنندگان و صادركنندگان مبلمان كشور مدتهاست نسبت به بالابودن تعرفه واردات مواداوليه توليد معترض بوده و معتقدند اين تعرفه‌ها، قيمت تمام شده توليد را افزايش داده است، آنها مي‌گويند اين موضوع موجب شده توان رقابت‌شان در بازار رقابت داخلي و خارجي به تدريج رو به كاهش رود. در همين راستا مديركل مقررات واردات و صادرات سازمان توسعه تجارت كشور از بررسي موضوع كاهش تعرفه مواداوليه اين صنعت در كميسيون ماده يك خبرداد.
حميد صافدل مي‌گويد: چنانچه اين بررسي‌ها، نظرات توليدكنندگان و صادركنندگان را تأييدكند، كميسيون ماده يك تعرفه مواد اوليه اين بخش را كاهش خواهد داد.
نئوپان و ام‌دي‌اف ازجمله مهمترين مواداوليه وارداتي اين صنعت هستند كه تعرفه آنها هم اكنون 30 تا 45 درصد است.
حسين علي اكبر كاشاني، رئيس اتحاديه صادركنندگان مبلمان مي‌گويد: تعرفه پيشنهادي اتحاديه براي واردات مواداوليه 4 درصد است و در اين زمينه مذاكراتي هم با سازمان توسعه تجارت و كميسيون‌هاي مربوطه داشته‌ايم كه اميدواريم به نتيجه برسد.
اشاره او به جلسه اخير اتحاديه با سازمان توسعه تجارت است كه به گفته صافدل، در اين جلسه مقرر شد اتحاديه صادركنندگان مبلمان درخواست مكتوب خود را براي كاهش تعرفه به همراه استنادات و گزارشي از وضعيت فعلي بازار به سازمان ارائه كند.
سهمي اندك از بازار جهاني
صنعت مبلمان از جمله صنايعي است كه سهم خوبي در بازارهاي جهاني دارد و حدود 2/1 درصد از كل مبادلات تجاري جهان را به خود اختصاص داده است. حسن احمديان، عضو هيأت مديره اتحاديه صادركنندگان مبلمان كشور مي‌گويد: در سال 2002 ميزان كل صادرات مبلمان جهان حدود 82 ميليارد و 946 ميليون دلار بوده است و كشورهاي ايتاليا (3/12 درصد)، چين (8/11 درصد) و آلمان (4/8 درصد) از نظر حجم صادرات در رتبه‌هاي اول تا سوم قرار گرفتند.
در اين سال ايران با 17 ميليون و 685 هزار دلار صادرات مبلمان در رتبه 72 جهان قرار گرفت. براساس آمار موجود، صادرات اين صنعت در سال 2003 به ميزان 97/15 درصد افزايش يافت و كشور چين جاي كشور ايتاليا را در صدر جدول گرفت، آلمان كماكان رتبه سوم را حفظ كرد و ايران نيز با افزايش حجم صادرات خود، با سهمي 02/0 درصدي، با يك پله صعود در رتبه71 قرار گرفت. در اين سال ميزان صادرات ايران به 20 ميليون و 139 هزار دلار رسيده بود.
در سال 2004 صادرات مبلمان در جهان
74/17 درصد افزايش يافت و چين، ايتاليا و آلمان رتبه‌هاي اول تا سوم خود را حفظ كردند و ايران نيز با افزايش حجم صادرات خود به 23 ميليون و 165 هزار دلار سهم 02/0 درصدي و رتبه 71 خود را حفظ كرد.
در سال 2005 با رشد 4/9 درصدي كل صادرات مبلمان جهان و رسيدن آن به رقم 123 ميليارد و
987 ميليون دلار، در رتبه‌هاي اول تا سوم صادركنندگان بزرگ مبلمان تغييري ايجاد نشد اما چين روند صعودي صادرات خود را تا سال 2006 ادامه داد و توانست در اين سال سهم 38/20 درصدي از كل بازار صادرات مبلمان جهان را از آن خود كند. اما ايران با كاهش نسبي صادرات به 22 ميليون و 458 هزار دلار علي‌رغم حفظ سهم درصدي از بازار، 4 رتبه سقوط كرد و به رده 75 جدول رفت اما در سال 2006 با افزايش 6/44 درصدي صادرات- حجم صادرات به 32 ميليون و 493 هزار دلار رسيد- به رتبه 70 صعود كرد.
در اين پنج سال با توجه به اين‌كه جايگاه ايران جابه‌جا شده، ولي سهم 02/0 درصدي هيچ تغييري نكرده است.
به گفته احمديان، با توجه به ظرفيت‌هاي موجود در كشور، اين سهم به هيچ عنوان بازتاب توان واقعي كشور در عرصه صادرات مبلمان نيست.
افزايش واردات
تحليل آمار بازار جهاني مبلمان در بخش واردات نيز نشان مي‌دهد از سال 2002 تا 2006 به ترتيب سه كشور امريكا، آلمان و انگليس بيشترين ميزان واردات مبلمان را داشته‌اند و سهم آنها در اين بازار در اين سال‌ها (به‌طور متوسط) به‌ترتيب حدود 32، 5/9 و 5/6 در صد بوده است.
واردات ايران در سال‌هاي 2002 تا 2006 با فراز و نشيب‌هاي زيادي روبه‌رو بوده است. ايران در سال 2002 با 13 ميليون و 210 هزار دلار واردات، 01/0 درصد بازار را به خود اختصاص داد و در رتبه 126 قرار گرفت.
واردات ايران در سال 2002 به 18 ميليون و 541 هزار دلار افزايش يافت و اين مسئله موجب شد سهم ايران به 02/0 درصد و رتبه كشورمان به 116 ارتقا يابد.روند افزايش واردات در سال 2004 نيز ادامه يافت و در اين سال حجم واردات مبلمان به كشور با رشدي 163 درصدي نسبت به دو سال قبل از آن به 48 ميليون و 817 هزار دلار (سهم 04/0 درصدي) رسيد كه اين افزايش ايران را در جايگاه 86 قرار داد.
اين حجم در سال 2005 به 69 ميليون و 416 هزار دلار يعني 05/0 درصد كل واردات مبلمان جهان افزايش يافت، ولي رتبه ايران تغييري نكرد و در سال 2006 با كاهش 110 درصدي واردات كشور، ايران رتبه 94 را از آن خود كرد.
امارات، تركيه و روسيه عمده‌ترين صادركنندگان صنعت مبلمان به ايران هستند.
واردات مواد اوليه را دريابيد
انصاري، رئيس انجمن مبلمان استان تهران مي‌گويد: در سال 86 (2007)مجموع واردات صنعت مبلمان به كشور 840 ميليون دلار بوده كه 5 درصد آن ماشين‌آلات، 72 درصد مواداوليه ـ عمدتاً نئوپان و ام‌دي‌اف ـ و 6 درصد مربوط به مبلمان ساخته شده است.
او با اشاره به اينكه بيش از نيمي از مواد اوليه موردنياز صنعت مبلمان به دليل محدوديت توليد داخلي، به ناچار بايد از طريق واردات تأمين شود، توضيح مي‌دهد: تعرفه 30 تا 45 درصدي براي واردات اين حجم مواد اوليه، تأثير زيادي بر قيمت تمام شده محصول داخلي دارد.
انصاري در عين حال تأكيد دارد كه هرچه مواد اوليه و ماشين‌آلات به كشور وارد شود، ارزش افزوده بيشتري در كشور ايجاد مي‌شود.
احمديان، دبير اتحاديه به نكته ديگري اشاره مي‌كند، او مي‌گويد: متأسفانه بالا بودن تعرفه واردات موجب شده هيچ رقابتي بين توليدكنندگان نئوپان ـ كه از مواد اوليه اصلي صنعت مبلمان است ـ شكل نگيرد. او توضيح مي‌دهد: توليدكنندگان داخلي نئوپان آنچنان كه بايد به بحث كيفيت توجه نكرده‌اند و فقط در زمينه قيمت در حال رقابت هستند به طوري كه قيمت فروش را، بر مبناي قيمت تمام شده محاسبه نمي‌كنند بلكه قيمت فروش را هم‌سطح با قيمت مواد اوليه واردات قرار مي‌دهند.
جهانگيرنيا، بازرس اين اتحاديه نيز كيفيت نامطلوب نئوپان توليد داخل را اينگونه توضيح مي‌دهد: يكي از مواد مورد استفاده در صنعت نئوپان‌سازي، چسب است. از اين چسب، گاز مضري متصاعد مي‌شود به همين دليل اكنون در دنيا با تدوين استاندارد "1 E"، مقدار اين گاز را به حداقل رسانده‌اند اما در ايران به اين موضوع توجه نمي‌شود.اين مسئله نه تنها بر فروش داخلي بلكه در صادرات نيز اثر منفي دارد.
بررسي مي‌كنيم
صافدل مديركل مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت مي‌گويد: وضعيت اين صنعت بزودي در كميسيون ماده يك بررسي مي‌شود و چنانچه براساس نتايج بررسي ها، كاهش تعرفه واردات مواد اوليه لازم به نظر برسد، تعرفه را كاهش خواهيم داد.
او تصريح مي‌كند: هر تغيير احتمالي در اين تعرفه، از ابتداي سال آينده اعمال خواهد شد چرا كه توافق كلي در مورد تعرفه‌ها اين است كه جز در موارد ويژه و ضروري، هيچ تغيير تعرفه‌اي در وسط سال نداشته باشيم.
[ ] [ ] [ vt2012 ]
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.

آرشيو مطالب
لینک های مفید

|
امکانات وب