آهنگ های بابک جهان بخش
عکس ماشين , دختران ۱۴ ساله , ﻋﻜﺲ ﺗﺎﻳﻠﻨﺪ , دانلود آهنگ واویلا شهرام شب پره , فیلم ماشین ایرانی , عکس زن خیلی بی حجاب , عکس های گل , دانلودآهنگ ایده آل بابک جهانبخش , ژاکت دخترانه , منزل عروس در دبی 
آخرين مطالب
لینک های مفید

|
|


عصر ايران؛ صادق حمزه - تمايل مردم اسرائيل به حزب افراطی راست گراي لیکود در انتخاباتی که در مرداد سال آینده برگزار می شود و اظهارات تزیپی لیونی رهبر حزب کادیما در مورد ایجاد کشور مستقل فلسطین در کنار اسرائیل، نشان از گسترش مجدد نگرانی های امنیتی در میان اسرائیلی ها دارد.

هم اکنون دغدغه های زیر در میان ساکنان اسرائیل و سیاستمداران آن به طور جدی مطرح است که طبیعتاً در نتیجه انتخابات آتی موثر خواهد بود که جهت آشنایی اجمالی با فضای سیاسی موجود در اسرائیل مختصراً مورد اشاره قرار می گیرند:

1. مجهز شدن کشورهای عربی به سلاح های مدرن باعث نگرانی نمی شود،  سیاستمداران و مردم اسرائیل حتی از اتحاد کشورهای عربی هم نگران نخواهند شد زیرا در بسیاری از موارد، کشورهای عربی در مقابل تجاوزات اسرائیل به مردم بی دفاع فلسطین سکوت اختیار کرده اند و در اینده نیز چنین رویکردی قابل انتظار است.

دشمن اصلی اسرائیل در حال حاظر حرکت های جهادی است و حتی اگر این حرکت های جهادی کوچک باشد ،مثل حزب الله ، جهاد اسلامی، حماس و نیروهای مقاومت مردمی می تواند برای شكست اسراییل مثمر ثمر باشد.

2. تاسیس دو دولت مستقل در کنار هم با همکاری امريكا از اهداف اصلی است اما در حال حاضر فلسطین ، خود به دو قسمت تقسیم شده است، گروه اول شامل افراد موافق ایجاد دو کشور مستقل در کنار هم است و گروه دوم خواهان آزادی کامل فلسطین از دست اسرائیل است؛ سکوت حماس در غزه و شكست مذاکرات داخلی همگی نشان از مخالفت حماس با ایجاد دو دولت در کنار هم دارد.

3. سکوت کشورهای عربی در مورد بحران فلسطین و عدم کمک هاي مالی و معنوی به مردم بی دفاع فلسطین همگی نشان از این دارد که از این طریق می خواهند بر حرکت های جهادی فلسطین فشار وارد کنند تا با ایجاد دو دولت در کنار هم موافقت کند که بارزترین مثال آن حرکات اخیر مصر در تشدید فشارها علیه غزه است.

4. سیطره اسرائیل بر کشورهای غربی با بوجود آمدن بحران اقتصادی  با چالش مواجه شده است زیرا این کشورها دیگر توانایی حمایت کامل از اسرائیل را ندارند و همچنین بحران اقتصادی باعث ظهور قدرت هایی همچون برزیل، هند، روسیه و چین شده است.

5. جنگ افغانستان و عراق ثابت کرد که استراتژي جنگ قادر نیست که سران غرب را به اهدافشان نزديک کند و همچنین با مخالفت داخلی مواجه می شوند ،بعد از پنج سال از جنگ عراق و هزینه کردن 700میلیارد دلار امريكا نتوانست در این کشور امنیت را برقرار کند و یا پیروزی خود را در این جنگ اعلام کند، همچنین پس از گذشت هفت سال از جنگ افغانستان که برای سرنگونی گروه القاعده صورت گرفت ، همچنان طالبان در هفتاد درصد از افغانستان نفوذ دارد و به عنوان یک تهدید برای پاکستان محسوب می شود .
بنابراین حمله به ایران ، دیگر گزینه در دسترسی نیست.

6. افزایش قدرت ایران در منطقه که دارای نیروهای نظامی منظم و روابط گسترده با کشورهای چین، روسیه ، هند است و نیز  شكست تحریم های اقتصادی علیه آن ، به عنوان یک تهدید برای امنیت اسرائیل محسوب می شود. همچنین اسرائیل از شمال توسط حزب الله و سوریه و جنوب توسط حماس مورد تهدید قرار گرفته است .

7. تجاوزات اسرائیل به نوار غزه و کرانه باختری رود اردن علیه مردم بی دفاع فلسطین ، شهرک سازی در اراضی اشغالی، جلوگیری از کمک رسانی و رساندن غذا و دارو به مردم غزه باعث شده که اسرائیل به منفورترین چهره در جهان تبدیل شود. بر اساس نظر سنجی که از مردم اروپا صورت گرفته است، 60 درصد این مردم معتقد هستند که اسرائیل به عنوان یک تهدید برای امنیت جهانی محسوب می شود.

تجربه 60 ساله عمر اسرائیل ثابت کرده است وقتی که آنها از لحاظ امنیتی احساس خطر کنند به خشونت متوسل می شوند و به دولت های راديكال رو می آورند که بتواند مراکز تهدید را از بین ببرد، با توجه به این نکته کلیدی و براساس نظرسنجی هایی که از ساکنین سرزمین های اشغالی صورت گرفته بنیامین نتانیاهو از شانس بیشتری برخوردار است و امکان زیاد دارد تشكيل دولت اینده اسرائیل توسط او صورت گیرد.

با توجه به نکات فوق ، نتانیاهو نیز اولویت برنامه انتخاباتی خود را در دو امر اساسی دانسته است:
 اول، از بین بردن کامل حماس، جهاد و متمرکز شدن بر امنیت اقتصادی.
دوم، از بین بردن کامل برنامه های هسته ای ایران.

[ ] [ ] [ vt2012 ]
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.

آرشيو مطالب
لینک های مفید

|
امکانات وب