آهنگ های بابک جهان بخش
عکس ماشين , دختران ۱۴ ساله , ﻋﻜﺲ ﺗﺎﻳﻠﻨﺪ , دانلود آهنگ واویلا شهرام شب پره , فیلم ماشین ایرانی , عکس زن خیلی بی حجاب , عکس های گل , دانلودآهنگ ایده آل بابک جهانبخش , ژاکت دخترانه , منزل عروس در دبی 
آخرين مطالب
لینک های مفید

|
|


اخبار,اردوگاه اصولگرايي,نظام سياسي ايران

 

اخبار سیاسی - چوب خط شما پرشده است!

واقعيت اين است که «چوب خط» اصولگرايان پر شده و ديگر جايي ندارد. چوب خط در فرهنگ دهخدا اين چنين توصيف شد: «قطعه چوبي که بر آن هر دفعه که ازکسي، چيزي به نسيه خرند، خطي يا بريدگي پديد آرند، تا گاه محاسبه آن خطوط و بريدگي‌ها،بر دفعات خريد، دليل باشد.»

اردوگاه اصولگرايي در نظام سياسي ايران وضعيت عجيبي پيدا کرده است. گاه مي‌تواند در موضوعي مانند«9 دي» انسجام بي نظيري داشته باش دو گاه مي‌تواند در موضوعي مانند انتخابات رياست جمهوري با چند نامزد مطرح و برابر پراکندگي داشته باشد.

 

در اين جناح بزرگ سياسي هم کساني وجود دارند که مانند مرحوم عسکراولادي،موسوي وکروبي را برادر خوانده و هم کساني مانند روانبخش حضور دارند که با افتخار اعلام آمادگي مي‌کنند که خود طناب دار را به گردن آنان بيندازد. هم علي مطهري دارند که معتقد است احمدي نژاد بايد محاکمه شود و هم حميد رسايي که هنوز هم به راي خود به معجزه هزاره سوم افتخار مي‌کند.

 

بدون ترديد اين وضعيت متفاوت و گاه متضاد براي بزرگان اين جناح نبايد امر مطلوبي باشد. در چند سال گذشته به ويژه پس از رياست جمهوري محمود احمدي نژاد اگر چه با تضييقاتي که براي جناح اصلاح طلب به وجود آمده، آنان توانسته اند در غياب يک رقيب قدرتمند تا اندازه اي مياندار ميدان باشند، اما مشخص بود که با فراهم شدن شرايط براي حضور يک رقيب، آنان بازي را واگذار خواهند کرد.

 

چنان چه در انتخابات رياست جمهوري يازدهم نامزدي - که اگر چه پايي در اردوگاه اصولگرايي داشت اما - توانست با قرار گرفتن در پيشاني اردوگاه اصلاح طلبان، آنان را از ميدان به در کند.


اين جناح اگر چه تلاش کرده است که اين وضعيت خود را آسيب شناسي کرده و به اشکالات خود پي ببرد، اما به نظر مي‌رسد در همين موضوع نيز نتوانسته که همه گروه‌هاي خود را همداستان کند،چرا که برخي هنوز شکست در انتخابات را نپذيرفته اند.

 

نگارنده اين سطور به عنوان منتقد عملکرد حداقل دو دهه اخير اين جناح مي‌تواند گوشه اي کوچک از اشکال کار آنان را گوشزد کند:

 

واقعيت اين است که «چوب خط» اصولگرايان پر شده و ديگر جايي ندارد. چوب خط در فرهنگ دهخدا اين چنين توصيف شد: «قطعه چوبي که بر آن هر دفعه که ازکسي، چيزي به نسيه خرند، خطي يا بريدگي پديد آرند، تا گاه محاسبه آن خطوط و بريدگي‌ها،بر دفعات خريد، دليل باشد.» اين تکه چوب در حقيقت اعتباري است که هر فرد نزد فروشنده دارد و هر خط بخشي از اعتباري است که نزد او خرج مي‌کند.


هر جناح سياسي در نظام‌هاي مردم سالار اعتبار خود را خرج مي‌کند تا راي از مردم بگيرد و توجه آنان را به خود جلب کند. در بخش‌هايي از جناح اصولگراي جمهوري اسلامي اگر چه رگه‌هايي از بي اعتقادي به راي مردم وجود دارد، اما به نظر مي‌رسد با توجه به ساختار نظام و انتخابي بودن برخي مناصب، اين موضوع مسکوت گذاشته شده و به اصطلاح مشمول «تقيه» مي‌شود.

 

به همين خاطر تلاش مي‌کنند تا در مواقع انتخابات راي مردم و در مواقع ديگر نظر حمايتي آنان را به خود جلب کنند. اما اين جناح بزرگ با سليقه‌هاي متفاوت تنها از يک چوب خط استفاده مي‌کند تا اعتبار خود را خرج خريد مقبوليت سياسي از مردم کند. ليکن در عمل گاه اگرچه خطي بر چوب آنان کشيد مي‌شود، امادر ازاي آن مقبوليتي کسب نمي‌کنند و عملا دست به معامله اي زيان ده مي‌زنند.


درچند سال گذشت چهره‌هاي سياسي و اقتصادي متعددي از چوب خط جناح اصولگرا استفاده کرده اند و اگر چه به منافع شخصي دست پيدا کرده اند، اما از حساب اين جناح بزرگ در نزد مردم کم شده است.


در روزهاي گذشته بخصوص در سالگرد 9دي و مسابقه گروه‌ها و افراد مختلف اين جناح براي محکوميت« فتنه» نمونه‌هايي از اين موارد ديده شده است. به طور مثال يک روحاني مشهور اين جناح که اتفاقاً گاه تريبون‌هاي ملي را نيز در اختيار مي‌گيرد، براي بيان آنچه در عاشوراي 88 گذشت درباره معترضان گفته است که به آنان «آبجوي صلواتي» داده مي‌شد، تا احتمالا به زعم ايشان مست کنند و حرمت عاشورا بشکنند. اين اظهار نظر اما اعتراض برخي از اصولگرايان را نيز در پي داشته است. يا روحاني ديگري سال‌ها پيش از اين معترضان را «بزغالهِ گوساله» خطاب کرده است.


فراتر از اين موضوع جناح اصولگرا در سالهاي گذشته بخش زيادي از اعتبار خود را خرج برکشيدن افرادي مانند محمود احمدي نژاد،سعيد مرتضوي،بابک زنجاني، برخي از مداحان مشهور و جنجال ساز و حتي برخي از چهره‌هاي هتاک و بي اخلاق کرده است.

 

معرفي هر کدام از اين افراد به جامعه و حمايت از آنان خطي بود که بر چوب اعتبار اين جناح کشيده مي‌شد. اين افراد اگر چه در برهه‌هايي به کار ناکار کردن حريف آمده اند، اما به تدريج مشخص شده است منافعي که از قبل آنان به دست آمده يا اعتباري که اين جناح در نزد مردم خرج کرده، تناسبي نداشته است.

 

در چند سال اخير به اذعان بسياري از اصولگرايان، محمود احمدي نژاد بنيان اصولگرايي را متزلزل کرده است. همان که روزي دسته چک سفيد امضاء اصولگرايان در اختيارش بود.

 

سعيد مرتضوي با عملکرد عجيبش در حيف و ميل اموال بيمه شدگان تامين اجتماعي هنوز براي برخي از اين افراد اين جناح خاکريزي است در برابر فتنه که بايد بخشي از دستگاه قضايي را براي مصونيت وي از کار انداخت. نتيجه بازداشت بابک زنجاني هر چه باشد به پاي اصولگرايان نوشته خواهد شد.

 

هتاکي و بد دهني و هفت تير کشي برخي از مداحان که سالهاست اصولگرايان به نيابت از مردم رسانه‌ها و امکانات بيت المال را در اختيارشان قرار داده اند به حساب اين جناح نوشته خواهد شد. مردم در روزهاي انتخاب چوب خط‌ها را مي‌شمارند و حساب خود را تسويه مي‌کنند؛ مثل انتخابات 24 خرداد 92.
اخبار سیاسی - ابتکار

 

[ ] [ ] [ vt2012 ]
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.

آرشيو مطالب
لینک های مفید

|
امکانات وب