آهنگ های بابک جهان بخش
عکس ماشين , دختران ۱۴ ساله , ﻋﻜﺲ ﺗﺎﻳﻠﻨﺪ , دانلود آهنگ واویلا شهرام شب پره , فیلم ماشین ایرانی , عکس زن خیلی بی حجاب , عکس های گل , دانلودآهنگ ایده آل بابک جهانبخش , ژاکت دخترانه , منزل عروس در دبی 
آخرين مطالب
لینک های مفید

|
|


نوار 8 ميليونی,سایت بازتاب,فواد صادقی

 

خبر نوار 8 ميليونی را منبع نزديک به احمدی‌نژاد داد

روزنامه قانون: خبر چند روز پيش سايت بازتاب امروز كه البته از سوي نهاد رياست جمهوري تكذيب شد زلزله اي رسانه اي در كشور ايجاد كرد.

با فواد صادقي به گفت و گو نشستيم تا احتمال همكاري وي و مجموعه اش با محفل‌هاي امنيتي و اطلاعاتي را بررسي كنيم. صادقي هم بسيار آرام و منطقي پاسخ ما را داد.

آقاي صادقي، معتقديم ممكن است شما با برخي محافل اطلاعاتي و امنيتي روابط خاصي داشته باشيد و از آن محافل اخبار و اطلاعات خاصي دريافت و منتشر مي كنيد. در واقع از يك رانت خبري اطلاعاتي سود مي بريد. آيا اين گونه است؟

هر خبرنگاري به صورت حرفه اي منابعي دارد و اين منابع در قسمت‌هاي مختلفي حضور دارند. من 10 سال است در حوزه رسانه فعاليت دارم. در سايت‌هاي خبري درجه اول و ممتاز فعاليت كرده ام و منابع خود را دارم. هر كس كه بافت و ساختار دستگاه‌هاي اطلاعاتي در جمهوري اسلامي را بشناسد مي داند كه اين گونه نيست كه دستگاه‌هاي اطلاعاتي همكاري براي انتشار اخبار با رسانه‌ها داشته باشند.

چرا؟

فعاليت دستگاه‌هاي اطلاعاتي عمدتا در جلوگيري از انتشار اخبار است نه منتشر كردن آن و آنان هيچ ارتباطي با خبرنگاران ندارند. البته با خبرنگاراني كه خط رسمي آنان را دنبال مي كنند بده بستان خبري دارند.

پس مي توانم بگويم كه ممكن است شما دنباله‌رو همان خط رسمي هستيد و از رانت خبري آنان استفاده مي كنيد؟

از مواضع سياسي و خط سيري كه من در فعاليت رسانه اي خود داشته ام به هيچ عنوان نمي توان استنباط كرد كه ممكن است با محافل خاص اطلاعاتي و امنيتي ارتباط داشته باشم. شما مي توانيد بگویيد كه برخي رسانه‌ها مانند كيهان از اين رانت خبري استفاده مي كنند و ارتباط سازماندهي شده دارند.

اما ما كه از ابتداي دولت نهم منتقد دولت بوديم ؛ طبيعتا وزارت اطلاعات همين دولت با ما تعامل و همكاري نخواهد داشت. در اين مدت هم بسيار تلاش كردند كه فعاليت رسانه اي ما را متوقف كنند.

اما وزارت اطلاعات در موارد متعددي نشان داده كه با دولت خيلي هم همسو نيست؟

نه. به اين جهت همسو با دولت نيست كه دچار اختلافات دروني خود هستند. اما در مانع تراشي براي ما بسيار هم در يك راستا حركت كردند. در سال 88 ما را فيلتر كردند و همكاران ما را بازداشت كردند. در چند مرحله هم توقيف شديم و محدوديت‌هاي زيادي بر ما تحميل شد.

اما فكر مي كنم بسياري از اخباري را كه شما منتشر مي كنيد اگر به طور مثال ما منتشر كنيم برخورد شديدتري با ما صورت مي گيرد؟

بعيد مي دانم اين طور باشد. اما تفاوت ما با بسياري از افراد و رسانه‌ها در اين است كه اولا هزينه كارهايمان را مي پردازيم و در ثاني هزينه‌هاي پرداختي را رسانه اي نمي كنيم. در همين مورد اخير نوار 8ميليوني برخوردي كه با ما صورت گرفت شديدترين برخورد ممكن بود. هم رسانه ما متوقف شد و هم مدير مسئول برايش مشكل پيش آمد.

براي خود شما چطور؟

 بنده هم احضار شدم ولي بر اساس قوانين مدير مسئول بايد پاسخگوي عملكرد سايت باشد و اكنون براي ايشان مشكلاتي به وجود آمده است.

يعني فواد صادقي منكر هرگونه رابطه با سيستم‌هاي امنيتي و اطلاعاتي است؟

نمي توان گفت با هيچ گروه اطلاعاتي و امنيتي در رابطه نيستيم. ما با دستگاه‌هاي قضايي و اطلاعاتي ناگزير به تعامل هستيم زيرا سوژه آنهاييم و هر هفته در مورد ما جلسه دارند و تعيين تكليف مي كنند. برخورد مي كنند و خط قرمزهاي جديد تعريف مي كنند.

منظور من ازتعامل همان همكاري و كسب خبر است؟

او: خير. به هيچ عنوان. معمولا اخباري هم كه از اين محافل به بيرون درز مي كند خبرهايي است كه احتمال دروغ بودنش بسيار زياد است. چون بسيار جهت دار و در راستاي اهداف خاصي است و اگر بخواهيد حرفه اي كار كنيد به اخباري كه از اين سيستم بيرون مي آيد نبايد اعتماد کرد.

پس ممكن است اخباري از آن محافل به دست شما رسيده باشد كه به دليل احتمال كذب بودن از آن استفاده نكرديد؟

او: بله . اخبار فراواني مي آيد از طريق ايميل يا شنيده‌ها كه بسياري قابل انتشار نيست و بسياري ديگر هم غيرقابل اتكاست.

شما خبر نوار 8 ميليوني را از چه منبعي به دست آورديد؟

او: خبر نوار را از منبع نزديك به خود آقاي احمدي‌نژاد به دست آورديم كه قبلا هم به ما اخباري داده بود كه صحت داشت مانند ادعاي 5 برابر شدن يارانه‌ها توسط رئيس دولت كه ما 5 روز پيش از اعلام آن توسط احمدي‌نژاد منتشر كرديم.

شما چقدر به صحت خبر نوار اعتماد داشتيد؟

ببينيد منابع ما اعلام كردند كه حتي آقاي مشايي هم نمي داند كه احمدي نژاد دقيقا چه چيزي در دست دارد. اينكه چه مقدار بلوف باشد و چه مقدار واقعيت مشخص نيست.

اكنون سايت بازتاب امروز غير فعال است؟

اين چند روز را فعاليت نمي كنيم تا با تعامل با دستگاه‌هاي ذي ربط مشكل را حل کنیم

يعني سايت دوباره آغاز به كار مي کند؟

بله .قطعا .ما انشاا... دوباره فعاليت خود را از سر مي گيريم.

آقاي صادقي شما با آقاي‌هاشمي ارتباط خاصي داريد؟

ما تيمي بوديم كه از دانشگاه امير كبير در دهه 70 شروع به فعاليت كرديم و همزمان با آقايان‌هاشمي و محسن رضايي و ميرحسين موسوي و بسياري از شخصيت‌هاي نظام ارتباط برقرار كرديم و تعامل داشتيم.

در بين سال‌هاي 81 تا 85 با آقاي رضايي سايت بازتاب اول را به صورت كار مشترك آغاز كرديم و بعد از پلمب بازتاب ،سايت تابناك را راه اندازي كرديم اما در آستانه انتخابات دهم يعني سال 87 سايت تابناك از تيم ما گرفته و به گروه ديگري سپرده شد.

از سال 88 ما سايت آينده نيوز را به صورت كاملا مستقل راه اندازي كرديم و بازتاب امروز هم در ادامه همان آينده‌نيوز است. ما رسانه اي مستقل هستيم اما در سال 88 از آقاي مهندس موسوي حمايت كرديم و در انتخابات پيش رو هم اگر آقايان‌هاشمي و خاتمي كانديدا شوند از اين دو عزيز حمايت خواهيم كرد.

بحث من حمايت نيست. منظورم رابطه اي خاص و نزديك با آقاي‌هاشمي است.

رابطه خاص خير. نه رابطه خانوادگي داريم و نه رابطه تشكيلاتي. اما ما ديدگاه‌هاي ايشان را مي پسنديم و ايشان هم به ما لطف دارند و چند بار مصاحبه داشتند و گاهي ديدار و رايزني صورت مي‌گيرد.

 الان در مشكلي كه براي سايت بازتاب‌امروز به وجود آمده آقاي‌هاشمي كمك خاصي نکرده اند؟

نه، ما از ايشان چنين درخواستي داشته ايم و نه ايشان اقدامي انجام داده اند. معمولا در اين 4 سال اگر هم آقاي‌هاشمي براي كسي وساطتي كرده اند نتيجه معكوس بوده است. چون دستگاه‌هاي اطلاعاتي و امنيتي روي ايشان حساسيت خاصي دارند. انشاا... خودمان مشكلمان را حل مي كنيم./قانون

 

 

[ ] [ ] [ vt2012 ]
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.

آرشيو مطالب
لینک های مفید

|
امکانات وب