آهنگ های بابک جهان بخش
عکس ماشين , دختران ۱۴ ساله , ﻋﻜﺲ ﺗﺎﻳﻠﻨﺪ , دانلود آهنگ واویلا شهرام شب پره , فیلم ماشین ایرانی , عکس زن خیلی بی حجاب , عکس های گل , دانلودآهنگ ایده آل بابک جهانبخش , ژاکت دخترانه , منزل عروس در دبی 
آخرين مطالب
لینک های مفید

|
|

وقت خواندن اخبار روز یا مطالعه اخبار مهم روز
خبر فوری – فوتی ، breaking news :
اخباری است که اگر بلافاصله و در اولین فرصت ممکن از سوی رسانه منتشر نشوند ، ارزش خود را از دست می دهند. معمولا به « بریکینگ نیوزها » مشهورند و به نام هایی مانند « گزارش ویژه » و یا « خبر و اطلاعیه رسمی » و یه طور کل اخبار روز و رویدادهایی که همزمان منتشر شده یا در حال وقوع اند ، بویژه در اخبار روز رادیو و تلویزیونی . برخی مواقع حتی باعث قطع جریان معمول خبر می شوند ؛ « به گزارشی که هم اکنون به دستمان رسید توجه کنید » یا « تام جنسون به طور مستقیم و زنده آتش سوزی در محل وال استریت را برای شما گزارش می کند. »
خبر خوان ، NEWS RRADER :
خبرخوان نرم افزاری است که صفحات فید ( فید ها اطلاعات خام وب سایت ها هستند که معمولا توسط سیستم های مدیریت محتوا و با استفاده از یکی از استانداردهای ایکس ام ال تولید می شوند ) را در یافت می کند و آنها را در یک قالب گرافیکی – به سلیقه خواننده - به وی تحویل می دهد . خبر خوان ها هر چیزی را – از بریده روزنامه ها گرفته تا آخرین اخبار مهم روز و ماجراهای جاری در سایت های خبری و وبلاگ ها – می توانند به روز رسانی کنند . نرم افزارهای خبر خوان را می توان به دو دسته آنلاین ، مثل GOOGLE READER و آفلاین FEED DEMON ، مثل تقسیم بندی کرد . البته سایت هایی را نیز می توان خبر خوان های عمومی نامید . سایت هایی چون اخبار گوگل و یا هو و نمونه فارسی آنها یعنی آخرین اخبار پارسیک را می توان مثال هایی برای این نوع خبر خوان ها دانست . این سایت ها و سایت هایی نظیر آنها از فید های منتشر شده توسط سایت های دیگر برای نمایش اخبار خود البته با معیار هایی مشخص ، استفاده می کنند . اصطلاحات RSS AGGREGATOR و NEWS AGGREGATOR نیز به همین معنا به کار می روند.
منبع: کتاب واژه های کلیدی در روزنامه نگاری ، دکتر احمد توکلی
خبر محض ، STRAGHT NEWS :
خبر محض به آن خبر معمولی یا خبر مستقیم و بدون تفسیر هم می گویند . خبر محض گزارشی است که حول یک رویداد مشخص - در زمان و مکان مشخص - بدون اعمال نظر خبرنگاران شکل می گیرد و وظیفه آن انتقال جزئیات – تاحد امکان – در چارچوب محدودیت های زمانی و مکانی است . خبر محض بخش اعظم تولید تحریریه های مطبوعات و مطالب صفحه اول روزنامه ها را تشکیل می دهد . خبرگزاری های بزرگ بین المللی مانند آسوشیتدپرس AP ، یو نایتد پرس، اینترنشنال UPI ، فرانس پرس AFP و رویترز REUTERS مدعی هستند همه خبرهایی که از سوی آنها مخابره می شوند ، خبر محض هستند ، از آنجا که بخش اصلی مطالب روزنامه ها را خبرهای محض تشکیل می دهند ، این نوع خبرها باید با سادگی و وضوح تمام تهیه شوند . پرهیز از الفاظ و حاشیه روی در تنظیم این نوع خبرها ، پایه و اساس کار را تشکیل می دهد اخبار ایران .
منبع:کتاب واژه های کلیدی در روزنامه نگاری ، دکتر احمد توکلی
خبرهای کوتاه ، Short news :
اخبار کوتاه از چند پاراگراف کوتاه ، بین دو یا سه پاراگراف تشکیل یافته اند . دارای لید و تیتر هستند و به دلیل کوتاهی حجم خبر ، تیترها نیز به تبع آن بسیار کوتاه است . خبرهای کوتاه از خلاصه خبرها مهم تر است . خبرهای کوتاه را می توان در یک مجموعه به چاپ رساند ، اما به دلیل داشتن تیتر اگرچه به صورت جداگانه نیز درج شوند قابل تشخیص اند و در لابلای ستون ها و خبرهای دیگر گم نمی شوند. در تنظیم خبرهای کوتاه به جزئیات خبر پرداخته نمی شود ، چرا که یا اهمیت چندانی ندارند یا اصولا جزئیات آن برای خوانندگان مطلوب نیست . مکان ، منبع و تاریخ در ابتدای خبرهای کوتاه ذکر می شود در حالی که در خلاصه خبر ذکر مکان و تاریخ ارسال خبر چندان ضرورت ندارد اما باید منبع را حفظ کرد.
منبع: کتاب روزنامه نگاری نوین نوشته نعیم بدیعی و حسین قندی
خلاصه خبر ، news-in-brief:
خبرهایی است که از یک پاراگراف کوتاه تشکیل شده و تیتر ندارد، به همین دلیل به طور منفرد به چاپ نمی رسد ، بلکه به صورت مجموعه ای از خلاصه خبرها در جایگاه ویژه ای درج می شود . خلاصه خبرها چون تیتر ندارد در شروع پاراگراف به وسیله علامت مثل ستاره (*) یا نقطه سیاه از یکدیگر متمایز می شوند . خلاصه خبرها را معمولا به صورت دوستونی در روزنامه ها کار می کنند و مجموعا تحت عنوان « خلاصه اخبار روز » یا عناوینی چون : « خلاصه اخبار داخلی » ، « خلاصه اخبار خارجی » و … قرار می گیرند، «خلاصه خبر» هر چند که مختصر است اما به عناصر خبری پاسخ می دهد یا بهتر بگوییم به مهمترین عناصر پاسخ می دهد و مانند « لید» ویژگی های آن را دارد.
[ ] [ ] [ vt2012 ]
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.

آرشيو مطالب
لینک های مفید

|
امکانات وب