آهنگ های بابک جهان بخش
عکس ماشين , دختران ۱۴ ساله , ﻋﻜﺲ ﺗﺎﻳﻠﻨﺪ , دانلود آهنگ واویلا شهرام شب پره , فیلم ماشین ایرانی , عکس زن خیلی بی حجاب , عکس های گل , دانلودآهنگ ایده آل بابک جهانبخش , ژاکت دخترانه , منزل عروس در دبی 
آخرين مطالب
لینک های مفید

|
|

كنفرانس مخالفان سوريه با حضور چند تن از وزيران امور خارجه كشورهاي عربي و تركيه تحت نظر اتحاديه عرب در قاهره آغاز شد.

به گزارش ايسنا، به نقل از شبكه اسكاي نيوز عربي، نشست مخالفان سوري امروز (دوشنبه) در مقر اتحاديه عرب در قاهره و با حضور وزراي امور خارجه كشورهاي عضو آغاز شد.

در ابتداي اين نشست نبيل العربي، دبيركل اتحاديه عرب در سخناني اعلام كرد كه مخالفان دولت سوريه بايد در اين نشست براي وحدت خود به توافق‌هايي برسند و از اين پس هيچ كس نتواند در توانايي آن‌ها براي پذيرفتن مسئوليت خود ترديد كند.

وي در ادامه با تاكيد بر اينكه حمايت از ملت سوريه وظيفه دولت اين كشور است، گفت: دولت سوريه عليه غيرنظاميان دست به خشونت مي‌زند و مخالفان تنها از خود دفاع مي‌كنند.

نبيل العربي ادامه داد: ما به عنوان كشورهاي عربي براي تحقق سه هدف به نشست ژنو رفتيم كه اول آن‌ها اعمال فشارهاي بيشتر بر دولت سوريه بر اساس بند هفت منشور سازمان ملل بود كه اين خواسته به طور كامل محقق نشد و بررسي آن به شوراي امنيت واگذار شد. دومين خواسته ما ايجاد يك جدول زماني مشخص براي پايان خشونت‌ها در سوريه بود كه اين مساله هم آنگونه كه بايد مورد توافق اعضا قرار نگرفت.

وي ادامه داد: اما مساله سومي كه ما خواستار آن بوديم انتقال قدرت در سوريه بود كه براي اولين بار در اين خصوص ميان پنج عضو دائم شوراي امنيت توافق حاصل شد و شركت‌كنندگان در نشست ژنو بر تشكيل دولت وحدت ملي در سوريه تاكيد كردند كه بايد با مشاركت همه گروه‌هاي سوري باشد.

در ادامه اين نشست محمد كامل عمرو، وزير امور خارجه دولت موقت مصر پيام محمد مرسي‌، رئيس‌جمهوري اين كشور را خطاب به شركت‌كنندگان در نشست امروز قاهره قرائت كرد.

در اين پيام رئيس‌جمهوري مصر با خوش‌آمدگويي به حاضران در نشست تاكيد كرد كه مصر در كنار ملت سوريه ايستاده است و "كشتار وحشيانه ملت برادر سوريه" را قبول نمي‌كند.

مرسي با مشابه خواندن "قيام ملت سوريه به قيام مصر" گفت: "سركوب ملتي كه خواستار آزادي و كرامت هستند بايد متوقف شود و مصر ادامه اين سركوب‌ها را محكوم مي‌كند."

وزير خارجه مصر در ادامه تاكيد كرد: سياست مصر در قبال سوريه در چند بند خلاصه مي‌شود كه اولويت اول مصر توقف خشونت‌ها عليه غيرنظاميان و بازخواست عاملان اين كشتارهاست. خواسته دوم مصر حفظ وحدت سوريه و استقلال اين كشور است و اينكه قاهره با هر نوع تجزيه و تفرقه در مصر مخالف است و وحدت سوريه خط قرمز مصر محسوب مي‌شود.

وزير امور خارجه مصر ادامه داد: سومي چيزي كه براي ما مهم است اين است كه ادامه كشتارها در سوريه قابل قبول نيست و اين امر هر چه زودتر بايد متوقف شود و جامعه جهاني بايد به مسئوليت‌هاي خود در قبال ملت سوريه عمل كند.

وي چهارمين خواسته مصر را حل‌وفصل سياسي وضعيت جاري در سوريه خواند و گفت: بايد مساله سوريه به طور سياسي حل‌وفصل شود به گونه‌اي كه وحدت اين كشور تامين شود و مانع از دخالت خارجي در امور داخلي سوريه باشد.

كامل عمرو ادامه داد: پنجمين خواسته قاهره حمايت كامل از طرح كوفي عنان است به طوري كه خواسته‌هاي ملت مصر محقق شود و خشونت‌ها در اين كشور پايان يابد و جامعه جهاني بايد با تمامي ابزارهاي ممكن خشونت‌ها را در سوريه متوقف كند.

در ادامه اين جلسه هوشيار زيباري، وزير امور خارجه عراق نيز به نوبه خود عنوان داشت: پس از گذشت 15 ماه از درگيري‌هاي داخل سوريه هنوز خواسته‌هاي مردم اين كشور براي رهايي محقق نشده است.

وي با بيان اينكه عراق در 30 سال حكومت صدام تجربه‌هاي مشابه سوريه را داشته، بر لزوم مقدم دانستن منافع ملي بر خواسته‌هاي شخصي در سوريه تاكيد كرد.

زيباري همچنين خطاب به مخالفان سوريه گفت: مخالفان سوري بايد نماينده‌اي شايسته براي مردم سوريه باشند و خواسته‌ها و پيام خود را متحد كنند چرا كه اتحاد مخالفان براي يافتن جايگزيني كه از اعتبار كافي برخوردار باشد امري حائز اهميت است.

زيباري همچنين با اشاره به تلاش‌هاي شوراي امنيت درخصوص حل بحران سوريه گفت: دوست دارم به عنوان وزير امور خارجه عراق و به نمايندگي از كشوري كه مشتركات زيادي را چه در زمينه‌هاي مذهبي و چه در سطح تجاري و فرهنگي با سوريه دارد، اعلام كنند كه موضع عراق طرفداري از نظام يا مخالفان نيست بلكه عراق همواره طرفدار خواسته‌هاي مردم سوريه و دستيابي آن‌ها به حقوقشان است.

وي ادامه داد: به عقيده من ملت سوريه تنها كساني هستند كه با اراده آزاد خود سرنوشت اين كشور را تعيين مي‌كنند.

زيباري ادامه داد: اي برادران و خواهران سوري تصميم شما عامل تعيين‌كننده در ساختن آينده كشورتان است.
[ ] [ ] [ vt2012 ]
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.

آرشيو مطالب
لینک های مفید

|
امکانات وب